Kochani!
W związku z zaistniałą sytuacją, która zmusza nas do pozostania w domach mamy więcej czasu dla siebie. To doskonały moment, aby urządzić własne SPA w domowym zaciszu. Spieszymy zatem z pomocą. Mamy dla Was kilka propozycji peelingów do twarzy, które możecie wykonać z tego, co aktualnie posiadacie w kuchni☺.
Peeling z płatków owsianych - delikatny peeling
Składniki:
- 2-3 łyżki zmielonych płatków owsianych
- niewielka ilość przegotowanej wody lub mleka
- 1 łyżeczka miodu
- 1 łyżeczka soku z cytryny
- 1 łyżeczka oleju roślinnego (np. jojoba, sezamowy, lniany, z pestek winogron) lub oliwy z oliwek(nie jest polecana do cery tłustej)
Przygotowanie:
Płatki zalewamy wodą lub mlekiem. Pozostawiamy na chwilę, aby spęczniały. Dodajemy miód, sok z cytryny oraz olej lub oliwę z oliwek. Tak przygotowaną „papkę” nakładamy na twarz i masujemy kolistymi ruchami ok. 2-3 minuty omijając okolicę oczu i ust. Opcjonalnie po wykonanym peelingu możemy zostawić go na skórze na 5-10 minut jako maseczkę. Zmywamy letnią wodą.
Peeling ten może być stosowany do cery wrażliwej, jeśli wyeliminujemy sok z cytryny. Kiedy zastosujemy olej lniany, sezamowy lub z orzechów włoskich możemy go zastosować do cery tłustej lub trądzikowej.
Peeling z kawy
Peeling z kawy – pobudza mikrokrążenie, jest dość ostrym peelingiem, dotlenia, odżywia, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo dzięki zawartości polifenoli.
Składniki:
- 3 łyżeczki zmielonej kawy (mogą być też fusy)
- 5 łyżeczek oliwy z oliwek
- 1 łyżeczka zmielonego cynamonu
- opcjonalnie można dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego lub miód (ja zawsze dodaje miód).
Przygotowanie:
Wszystkie wyżej wymienione składniki łączymy i mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Peeling rozprowadzamy na lekko wilgotnej skórze twarzy i masujemy około 2-3 minuty. Następnie spłukujemy obficie letnią wodą.
Peeling z migdałów
Składniki:
- 1 łyżeczka drobno zmielonych migdałów
- 2 łyżeczki jogurtu naturalnego
- 1 łyżeczka miodu
Przygotowanie:
Składniki mieszamy ze sobą delikatnie je ucierając. Powstały peeling migdałowy nakładamy na twarz i wykonujemy masaż okrężnymi ruchami przez około 3 minuty. Zmywamy letnią wodą.
Produkty z olejkiem migdałowym, mleczkiem lub otrąbkami migdałów mają właściwości lecznicze i odżywcze. Wygładzają spierzchniętą i suchą skórę, pomagają w gojeniu się ran, zapobiegają nadmiernej łamliwości i rozwarstwianiu się paznokci.
Peeling z zielonej herbaty (polecany dla skóry: suchej, wrażliwej)
Peeling z zielonej herbaty (polecany dla skóry: suchej, wrażliwej).
Składniki:
- 1 łyżeczka zielonej herbaty z zawartości torebki
- 1 łyżeczka cukru
- 2 łyżeczki miodu
- 1 łyżeczka zaparzonej zielonej herbaty
Przygotowanie:
Do miseczki, w której będziemy rozrabiać peeling wsypujemy zawartość torebki z zieloną herbatę oraz cukier. Dodajemy miód i 1 łyżeczkę zaparzonej zielonej herbaty(ostudzonej). Wszystko mieszamy. Następnie nakładamy na twarz, masujemy i zmywamy resztą zielonej herbaty wcześniej zaparzonej i wystudzonej.
Zielona herbata jest źródłem witamin C, E, B, jak również soli mineralnych i garbników. Wzmacnia, naczynia krwionośne, wspomaga metabolizm, oraz hamuje rozwój bakterii.
W ramach krótkiego przypomnienia – za pomocą peelingu usuwamy z powierzchni skóry martwe komórki naskórka. Pozwala to na głębokie oczyszczenie skóry, a masaż wykonany podczas peelingu pobudza jej mikrokrążenie. Po takim przygotowaniu w skórę łatwiej wnikną substancje aktywne zawarte w Twoim ulubionym kremie!
Pamiętaj!
Zbyt częste stosowanie peelingu może uszkodzić warstwę ochronną skóry, jak i spowodować jej podrażnienie i przesuszenie.
Ważne! Dobieraj peeling do rodzaju i potrzeb Twojej skóry!